העיר דלפט ומשפחת המלוכה ההולנדית

גלו את שלושת הנקודות החשובות של משפחת המלוכה בעיר היפה דלפט. העיר דלפט ומשפחת המלוכה היו קשורות קשר הדוק מאות שנים. זוהי העיר בה ״אבי האומה״ וילאם מאורנג׳ התגורר לאחר שנמלט מברדה בשנת 1572 וגם המקום שבו נרצח 12 שנה לאחר מכן. פירטנו עבורכם את שלושת האטרקציות המלכותיות העיקריות בדלפט: - בקרו במוזיאון פרינסהוף (Prinsehof), אחד המקומות החשובים בהיסטוריה ההולנדית. - בקרו בכנסייה העתיקה (Oude Kerk) בדלפט ולימדו על עברה המלכותי. - בקרו בכנסייה החדשה (Nieuwe Kerk) והקשר עם משפחת המלוכה עד עצם היום הזה. ההמלצה שלנו להתחיל במוזיאון המלכותי פרינסהוף, המקום שבו אירע אחד האירועים החשובים בהיסטוריה ההולנדית. בשנת 1584 נורה למוות ויליאם מאורנג (William van Oranje) בחדר המדרגות על ידי בלתאסר חרארד (Balthasar Gerards) לאחר שמלך ספרד הציע סכום כסף גדול על ראשו. זהו גם המקום שבו וויליאם כתב את המסמך שעליו התבסס האקט ואן ורלינגינג (Acte van Verlatinghe), איתו דחו מספר מחוזות את המלך הספרדי.

במוזיאון תוכלו לראות את החורים שהשאירו הכדורים שסיימו את חייו של ויליאם מאורנג ועדיין מוטבעים בקיר כמעט 450 שנה לאחר מכן.

כתובת: Sint Agathaplein 1 Delft מעבר לפינה של מוזיאון פרינסהוף נמצאת הכנסייה העתיקה (Oude Kerk), שהמגדל הנטוי שלה חולש על קו הרקיע של העיר דלפט. אל תשכחו לצלם את המגדל הנטוי, הויטראז׳ים היפים וקבריהם של הולנדים מפורסמים ובהם האמן והצייר המפורסם יוהנס ורמיר (Johannes Vermeer), הלוטננט והאדמיראל פייט היין (Piet Hein) ואנטוני ואן לוונהוק (Anthonie van Leeuwenhoek) סוחר ומדען הולנדי הנודע כאדם הראשון בעולם שראה חיידקים. לכנסייה עבר מלכותי, בשנת 2004 הנסיך פריסו (שנפטר בשנת 2013 לאחר תאונת סקי באוסטריה) נישא בכנסייה עם אשתו מייבל בתאריך 24 באפריל שהוא תאריך לידתו של ויליאם מאורנג. כתובת: HH Geestkerkhof 25