חופשה בטוחה באמסטרדם בתקופת הקורונה - העיר כרגע סגורה לתיירים

עודכן ב: אפר 21

וירוס הקורונה הולך להשפיע בצורה כזאת או אחרת על החופשה שלכם באמסטרדם. כרגע , ישנם מספר חוקים לתיירים שמבקרים באמסטרדם. (נעדכן במידת הצורך את החוקים). חשוב לדעת שכרגע ישראלים ללא דרכון הולנדי לא יכולים להיכנס למדינה דרך סכיפהול, למי שיש דרכון אירופאי חייב בבדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה פלוס בדיקה נוספת 24 שעות לפני הטיסה.


הנסיעה לאמסטרדם

רק תיירים ממדינות שהולנד מחשיבה כמדינות ירוקות רשאים לבקר בהולנד \ אמסטרדם למרות שהעדיפות כרגע שלא יגיעו תיירים. מידע בנוגע לטיסות לאמסטרדם כדאי לבדוק באתר של שדה התעופה סכיפהול: schiphol.nl. יחד עם זאת תמיד מומלץ לבדוק את אתר חברת התעופה שדרכם אתם טסים לגבי חוקי הטיסה שלהם. בכדי למנוע לחץ על התחבורה הציבורית, הוגברה כמות התחבורה הציבורית בין שדה התעופה לעיר וכמובן תמיד אפשר לבדוק דרכנו העברות מהשדה לעיר ולהיפך. חשוב מאוד! תושבים שאינם מחזיקים בדרכון אירופאי מחויבים בהוכחה רשמית של בדיקת קורונה שלילית שבוצעה 72 שעות לפני ההגעה ובדיקה נוספת 24 שעות לפני הטיסה. לאחר הכניסה להולנד יש צורך בבידוד של לפחות 10 ימים גם אם הוא מחוסן, מי שרוצה לצאת מהר יותר מהבידוד יכול לבצע בדיקת קורונה לאחר 5 ימים ואם יצא שלילי הוא משוחרר מהבידוד.

עוצר לילי עד ה 28 באפריל קיים בכל רחבי הולנד, החל מהשעה 22:00 ועד 04:30 אסור להימצא מחוץ לבית אלא במקרים דחופים וגם להוצאת הכלב לטיול.

בתי מלון והארחה תיירים זרים חייבים להזמין את מקום הלינה מראש לפני הנסיעה להולנד. אתם יכולים לקבל סירוב כניסה למדינה אם אין לכם הוכחה להזמנה של בית מלון, אכסניה, פארק נופש, קמפינג או כל סוג אחר של בית הארחה. כולם חייבים לשמור מרחק של 1,5 מטר אחד מהשני למעט אם כולם בני אותה המשפחה.

תחבורה ציבורית

כל אדם מעל גיל 13 חייב בשימוש במסכת פנים בתוך התחבורה הציבורית. חובת לבישת המסכה היא לרכבות, חשמליות, מטרו, אוטובוסים והמעבורות. הקנס על אי לבישת מסכה הוא 95 אירו. מרכז המידע לתיירים בתחנה המרכזית באמסטרדם פתוח למבקרים. עדכונים אחרונים:

 • פתיחה מחדש של מקצועות מגע כמו מספרות ומכוני יופי (לא כולל זנות)

 • פתיחת השכלה תיכונית

 • קניות בתיאום מראש - ניתן לתאם עם בעל חנות הגעה לצורך קנייה

 • הרחבת הספורט בחוץ לצעירים ולמבוגרים צעירים עדכונים חדשים החל מה- 28 באפריל:

 • ההסגר הלילי מסתיים.

 • המסעדות יוכלו לפתוח את הטרסות במסעדות, בתי קפה וברים בין השעות 12:00 בצהרים ועד 18:00 בערב תחת מגבלות. שני אנשים בלבד בשולחן - אלא אם כן מדובר באנשים מאותו משק בית וילדים עד גיל 12, בטראסות הגדולות מותר 50 אורחים.

 • כל החנויות מורשות לקבל לקוחות שוב ללא פגישה לחנות. התנאים אכן חלים, כגון מספר מקסימום של מבקרים בחנות.

 • השווקים יפתחו שוב למסחר מלא ולא רק למוצרי מזון.

 • מותר ביקור בבתים של 2 אנשים מעל גיל 18.

 • מותרת השתתפות של עד 100 איש בהלוויה.

 • מבחני תאוריה לכל סוגי כלי הרכב חוזרים לפעילות.

ואלו הם ההגבלות הקיימות:

- מסעדות, ברים, מועדונים, קופישופס ובתי קפה אינם פתוחים לקבלת קהל, משלוחים ואיסוף ממסעדות מותר.

- ליגות הספורט החובבנים יפסקו, ליגת המקצוענים תמשך ללא קהל.

- מותר לבקר חברים ומשפחה בביתם עד מבקר 1 ביום (ילדים מתחת לגיל 13 לא נספרים).

- חברות שחזרו לעבוד במשרד צריכים לחזור לעבוד מרחוק.

- חדרי כושר, סאונות, בתי הקולנוע, תיאטרונים, מועדוני סקס, בריכות שחיה ומוזיאונים סגורים.

- כל אדם מעל גיל 13 חייב בעטיית מסכת פנים בכל מבנה ציבורי הקנס על אי לבישת מסכה הוא 95 אירו.

חוקים בסיסיים בזמן חופשתכם באמסטרדם אתם מחויבים לבצע את החוקים החדשים למניעת התפשטות COVID-19. חוקים אלו חלים גם על התיירים וגם על המקומיים.

- שמרו תמיד על מרחק של מטר וחצי אחד מהשני. - שטפו את הידיים בסבון בתדירות גבוהה. - אל תלחצו ידיים עם אחרים. - הימנעו ממקומות צפופים או עזבו את המקום אם לפתע לא ניתן לשמור יותר מרחק של מטר וחצי אחד מהשנייה. - לעטות מסכות במקומות סגורים.

אם יש לך חשש שנדבקת בוירוס הקורונה, השאר סגור במקום הלינה שהזמנת וארגן לעצמך בדיקת קורונה. התקשר למספר 0800-1202 לתאם את הבדיקה. החולה ובני לוויתו צריכים להיכנס לבידוד של שבועיים.

חופשה נעימה שמרו על עצמכם ואת הסובבים אתכם והישארו בריאים!