חופשה בטוחה באמסטרדם בתקופת הקורונה

עודכן ב: לפני 2 ימים

וירוס הקורונה הולך להשפיע בצורה כזאת או אחרת על החופשה שלכם באמסטרדם. כרגע , ישנם מספר חוקים לתיירים שמבקרים באמסטרדם. (נעדכן במידת הצורך את החוקים). חשוב לדעת שכרגע ישראלים ללא דרכון הולנדי לא יכולים לכנס למדינה דרך סכיפהול.


הנסיעה לאמסטרדם

תיירים ממדינות שהמצב הבריאותי דומה או טוב יותר מהמצב הבריאותי בהולנד הינם מוזמנים לבקר באמסטרדם. מידע בנוגע לטיסות לאמסטרדם כדאי לבדוק באתר של שדה התעופה סכיפהול: schiphol.nl. יחד עם זאת תמיד מומלץ לבדוק את אתר חברת התעופה שדרכם אתם טסים לגבי חוקי הטיסה שלהם. בכדי למנוע לחץ על התחבורה הציבורית, הוגברה כמות התחבורה הציבורית בין שדה התעופה לעיר וכמובן תמיד אפשר לבדוק דרכנו העברות מהשדה לעיר ולהפך.

אין שום הגבלות על נסיעה ברחבי הולנד, אך מומלץ להימנע ממקומות צפופים, קחו זאת בחשבון בזמן שאתם מתכננים את חופשתכם.

בתי מלון והארחה תיירים זרים חייבים להזמין את מקום הלינה מראש לפני הנסיעה להולנד. אתם יכולים לקבל סירוב כניסה למדינה אם אין לכם הוכחה להזמנה של בית מלון, אכסניה, פארק נופש, קמפינג או כל סוג אחר של בית הארחה. לבתי המלון מותר להגיש אוכל לאורחים, גם לכמות של מעל 30 איש (במסעדות מותר כרגע כניסה של עד 30 איש). כולם חייבים לשמור מרחק של 1,5 מטר אחד מהשנייה למעט אם כולם בני אותה המשפחה.

תחבורה ציבורית

כל אדם מעל גיל 13 מחויב בשימוש במסכת פנים בתוך התחבורה הציבורית. חובת לבישת המסכה היא לרכבות, חשמליות, מטרו, אוטובוסים והמעבורות. הקנס על אי לבישת מסכה הוא 95 אירו. מרכז המידע לתיירים בתחנה המרכזית באמסטרדם פתוח למבקרים. עדכונים חדשים: החל מה- 1 ביולי כולם יכולים להשתמש בתחבורה הציבורית וכל המושבים יהיו בשימוש, עדין חלה החובה לשימוש במסכות פנים בתחבורה הציבורית כולל מוניות, הסעות ורכבי טיולים. החל מה- 5 באוגוסט ברחובות העמוסים שלא ניתן לשמור על מרחק של מטר וחצי יחול החובה להשתמש במסכות. החל מה - 29 בספטמבר הוחמרו שוב חוקי הקורונה: - מסעדות בארים ובתי קפה יסגרו בשעה 22:00 ויפסיקו לקבל קהל מהשעה 21:00. - במסעדות יש איסור של ישיבה מעל 4 איש יחד שהם לא מהמשפחה הגרעינית. - אוהדי ספורט לא יוכלו להגיע לאירועי ספורט חובבניים או מקצועיים. - בערים אדומות (אמסטרדם, רוטרדם ואהג לדוגמא) מומלץ לעטות מסכות בכל מקום סגור לרבות סופרמרקטים, מוזיאונים וכוי. - מותר לבקר חברים ומשפחה בביתם עד 3 מבקרים. - חברות שחזרו לעבוד במשרד צריכים לחזור לעבוד מרחוק.

- אירועים במקומות סגורים עד 30 איש ובמקומות פתוחים 40 איש.


חוקים בסיסיים

בזמן חופשתכם באמסטרדם אתם מחויבים לבצע את החוקים החדשים למניעת התפשטות COVID-19. חוקים אלו חלים גם על התיירים וגם על המקומיים.

- שמרו תמיד על מרחק של מטר וחצי אחד מהשני.

- שטפו את הידיים בסבון בתדירות גבוהה.

- אל תלחצו ידיים עם אחרים.

- הימנעו ממקומות צפופים או עזבו את המקום אם לפתע לא ניתן לשמור יותר מרחק של מטר וחצי אחד מהשנייה.

- הימנעו ממקומות צפופים או עזבו את המקום אם לפתע לא ניתן לשמור יותר מרחק של מטר וחצי אחד מהשנייה.

- לא חובה אבל מומלץ לעטות מסכות במקומות סגורים.

אם יש לך חשש שנדבקת בווירוס הקורונה, השאר סגור במקום הלינה שהזמנת וארגן לעצמך בדיקת קורונה. התקשר למספר 0800-1202 לתאם את הבדיקה. החולה ובני לווייתו צריכים להיכנס לבידוד של שבועיים.

חופשה נעימה שמרו על עצמכם ואת הסובבים אתכם והישארו בריאים!

© 2020 by Talia Consultancy Leisure & ICT VOF

  • הודעת וואטצאפ
  • Instagram
  • Wix Facebook page
  • Twitter Classic